Rychlá půjčka

Dostali jste se někdy do situace, že jste potřebovali rychle půjčit peníze? Nepřišla vám výplata, pračka s ledničkou se odebraly do věčných lovišť nebo vaše dítě rozbilo sousedům blinkr u drahého auta. Nebo si manželka vymyslela dovolenou, na kterou zrovna aktuálně nemáte dostatek hotovosti, odjíždět máte za týden a vy stále nevíte, z čeho všechno zaplatíte?

Snad každý z nás se občas dostane do situace, že potřebuje rychlou půjčku ihned. Nemůže přitom čekat na zdlouhavé vyřizování úvěru spojené se sháněním potvrzení o příjmech, nahlížení do různých registrů a následné čekání, zda mu jeho banka peníze poskytne. Řada lidí je na tom stejně. Občas prostě potřebují půjčit. Když je pátého v měsíci a do pravidelného přídělu peněz od zaměstnavatele jim schází ještě pár dní, hledají, jak získat rychlou půjčku před výplatou. Nejlépe ihned, bez velkého papírování a pokud možno s penězi okamžitě na účet nebo do ruky.

Pokud se podíváte na internet, najdete tam řadu nabídek. Vybrat si některou konkrétní je na každém zvlášť. Každý také musí zvážit, jestli mu pomůže rychlá půjčka pro dlužníky, která ho zbaví aktuálních starostí s nedostatkem finanční hotovosti. Nabídka je skutečně pestrá a tomuto oboru podnikání se věnuje řada subjektů.

Na trhu jsou rovněž i rychlé půjčky bez registru, při nichž se jejich poskytovatelé nezabývají tím, zda jste se například neopozdili s úhradou mobilního telefonu nebo nepřečerpali kontokorent u svého bankovního účtu. To se vám zpravidla podaří v případě, že vám banka strhne nějaké poplatky, nicméně ani to vás neomlouvá – i tak se rychle ocitnete v inkriminovaném registru dlužníků. Získat půjčku klasikou cestou potom může být poměrně obtížné.

Vzít si rychlou půjčku je naproti tomu relativně snadné, člověku v řadě případů stačí jen jeho občanský průkaz. Žadatel však musí počítat s příslušným úrokem a vzít na vědomí fakt, že půjčku bude třeba dříve či později vrátit.

Klienti rovněž často shánějí rychlé půjčky online. Je to logické, žijeme ve věku internetu a není důvod, proč by nebylo možné čerpat tuto formu úvěru také prostřednictví webových stránek. Poskytovatelé přitom disponují i produkty pro sociálně slabší obyvatele, takže je možné získat například půjčku pro nezaměstnané. V některých případech poskytovatelé garantují poskytnutí peněz už za 15 minut, což je skutečně možné jen díky internetu.

Půjčky bez dokládání příjmů a bez nahlížení do registru ve výši několika tisíc korun je možné získat velmi snadno. S rostoucí půjčenou sumou pak samozřejmě rostou také nároky poskytovatele na případné zajištění úvěru. Pokud si touto formou potřebujete rychle půjčit několik set tisíc korun, bude pravděpodobně nutné ručit například nějakou vaší nemovitostí.

Kdo nechce složitě počítat výhodnost nabídky rychlých půjček, může se mezi nimi orientovat pomocí takzvaného RPSN. Zjednodušeně řečeno, RPSN udává, o kolik půjčku přeplatíte. Měla by sobě zahrnovat všechny poplatky a úroky. U půjčky bez doložení příjmů, bez ručitele a bez nahlížení do registrů bude samozřejmě vyšší než u jiných typů úvěrů. Je to cena za snazší cestu k penězům pro toho, komu poskytovatel pomůže vyřešit jeho aktuální finanční problémy.

V některých případech poskytovatelé rychlých půjček požadují, aby mezi splacením předcházejícího úvěru a další půjčkou uplynula nějaká doba, například týden. Důvodem je snaha nedostat klienty do takzvané finanční smyčky, kdy by si časem mohli půjčovat peníze už jen na to, aby splatili staré dluhy. V tomto případě ovšem společnosti kalkulují pouze s půjčkami, které samy poskytly, nikoliv s úvěry, které klienti získali u konkurence.


© JakNaUver.cz 2014